Kasık Kokusu

Kasık mantarı
Kasık Mantarına Çözüm Hemen Tıkla

Kasık kokusu bir çok erkeğin başbelasıdır. Tabii bayanlarında. Kasık kokusu neden oluşur. Oldukça karmaşık bir olgudur. Terleme başlıca nedendir. Ancak mantar, doğal olmayan iç çamaşırlar, bakterilerin çoğalması ve daha neler.

Kasık kokusu, bünyeden bünyeye değişebilir. Temiz giyinmek ve kasık bölgesinde aşırı nemin oluşmasını engellemek başlıca önlem olabilir. Nemi uzaklaştımak oldukça zordur. Çünkü kapalı bir ortam sürekli oluşan ter.

Kasık kokusunu kısa yoldan önlemek için gümüşten elde edilmiş külot ya da boxer yani iç giyimlerin giyilmesi önerilebilir. Neden? Gümüş kokuyu oluşturan etmenlere karşı oldukça önleyicidir. O kadar ki günlerce gümüş külotları yıkamazsanız bile kolayca kokmaz. Gümüş külotların pişiklere karşı koruyucu etkisi de bulunmaktadır. Ayrıca gümüşün Mantar oluşumuna karşı etkili olduğu bilinmektedir. ( Bakınız  Kasık mantarı tedavisi ) Tarihi kullanımında da bu özelliğinden çokça yararlanılmıştır. Yapılan bilimsel çalışmalarda 650 çeşit mikroorganizmaya iyi geldiği bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir